Handel w pawilonach

Handlowcy w dzisiejszych czasach mają bardzo ciężki orzech do zgryzienia. Szczególnie mały handel jest bardzo podatny na różnego rodzaje zagrożenia wynikające z ciągle zmieniających się przepisów i zmian preferencji klientów. Szczególnym zagrożeniem dla małych sklepików stały się ostatnimi laty sieci hiper i supermarketów – czy pawilony handlowe mogą jakoś pomóc w walce z ‚większymi’?

W tak trudnych warunkach wypracowanie przewagi konkurencyjnej stawi dla drobnych handlarzy nie lada wyzwanie. Do tej pory ich głównym atutem był klimat panujący w małych sklepikach na przykład fakt, że  Pani ekspedientka zna się doskonale z klientami, niekiedy sprzedając towary na przysłowiową „kreskę”. Takie zwyczaje powodują, że relacje tworzące się w tych miejscach sprawiały, że małe sklepy mogły dalej funkcjonować. W dzisiejszych czasach te zalety mogą już nie wystarczyć.

Supermarkety mają nieporównywalnie niższe ceny a jakość oferowanych produktów jest wyższa z każdym rokiem, dlatego mały handel potrzebuje nowych cech, które mogłyby mu dać szanse do kontynuacji prowadzenia interesów. Taką zaletą może stać się mobilność. Właściciele małych stoisk czy sklepików coraz częściej decydują się na umieszczeni swoich biznesów w pawilonach handlowych. Dzięki takiemu rozwiązaniu zwiększa się ich mobilność i mogą z łatwością zmienić miejsce prowadzenia swojej działalności np. z powodu wybudowania kolejnej „Biedronki” w bliskim sąsiedztwie.

Napisano w Pawilony, Pawilony handlowe Tagi: ,