Pawilony

Codziennie w nich przebywamy, można spotkać je na każde ulicy. Budka z kebabem, kiosk ruchu czy osiedlowy sklepik. Pawilony wykorzystujemy na tyle często, że zdominowały one część małych sklepów oraz małych biznesów.

Oczywistą i podstawową zaletą pawilonów jest koszt produkcji oraz mobilność. Lecz czy kiedykolwiek zastanawialiście się jak się je produkuje?

Pierwszym etapem jak przy zwykłym budynku jest proces projektowania. W tym miejscu projektant współpracuje z klientem po to, aby jak najlepiej spełnić jego oczekiwania. Kolejny etap to zamówienie odpowiednich płyt warstwowych oraz wykonanie konstrukcji stalowej oraz stolarki okiennej zgodnej z projektem. Ostatnia faza polega na montażu elementów. W zależności od wielkości pawilonu robi się to w fabryce (dla małych elementów) lub w docelowej lokalizacji.

Jak widzimy cały proces produkcji może wydawać się niezbyt skomplikowany, jednak należy pamiętać, że przypadku pawilonów tego typu praktycznie każdy projekt jest inny i musi spełniać inne wymagania co już nie jest takie łatwe do zrealizowania.

Napisano w Pawilony Tagi: , ,